Aromatický šperk

Aromatické šperky

Aromatické šperky  alebo aroma šperky sú moderné šperky, do ktorých si vložíte vašu obľúbenú terapeutická vôňu esenciálnych olejov alebo parfém. Praktická a jednoduchá aromaterapia, ktorú si môžete užívať podľa potreby po celý deň.

Aromatické šperky

Aromatické šperky  alebo aroma šperky sú moderné šperky, do ktorých si vložíte vašu obľúbenú terapeutická vôňu esenciálnych olejov alebo parfém. Praktická a jednoduchá aromaterapia, ktorú si môžete užívať podľa potreby po celý deň.

Aromatické šperky

Aromatické šperky alebo aroma šperky sú moderné šperky, do ktorých si vložíte vašu obľúbenú terapeutická vôňu esenciálnych olejov alebo parfém. Praktická a jednoduchá aromaterapia, ktorú si môžete užívať podľa potreby po celý deň.

Postriebrené šperky

Milujem šperky, som predsa žena.

MONICA BELLUCI

Materiál

Základným materiálom, z ktorého sú šperky vyrobené je mosadz. Povrchová úprava je robená špeciálnou technológiou, ktorá zvyšuje trvanlivosť postriebrenia, prípadne pozlátenia šperku pri nosení.

Povrchová úprava

Na povrchovú úpravu sa používa dvojité pokovovanie striebrom 925 alebo zlatom a na záver, ako konečná úprava šperku sa pridáva špeciálny strieborný povlak “Eko-friendly”, ktorý je priateľský voči životnému prostrediu a do ovzdušia unikne oveľa menej škodlivých látok, ako pri iných technológiách, ktoré sa pri výrobe šperkov používajú.

“Eko-friendly” povlak spevňuje postriebrenú vrstvu, ktorá lepšie odoláva odieraniu a oxidovaniu šperku pri nosení.

Alergie

Výroba šperkov podlieha prísnej certifikovanej výrobe a v šperkoch sa nenachádzajú ťažké a kovy ako nikel, olovo a kadmium. Povrchová úprava je hypoalergénna, takže nosenie šperkov nespôsobuje na pokožke podráždenie, prípadne alergie.

Aroma prívesok gulička s motýlom
Aroma prívesok hviezda postriebrený
Aroma prívesok gulička s motýlom

Ako šperky čistiť

Aromatické šperky stačí vyčistiť vlhkou čistou handričkou.

Špeciálna povrchová vrstva zabraňuje oxidovaniu striebra, takže nie je potrebné šperky čistiť špeciálnymi prípravkami proti oxidovaniu striebra

Ako šperky používať

Otvorte šperk a vložte dovnútra lávový kameň.

Na kameň kvapnite 1-2 kvapky esenciálneho oleja a nechajte vsiaknuť. Ešte môžete pridať 1-2 kvapky v závislosti od veľkosti lávového kameňa. Máme v ponuke šperky rôznych veľkostí, od ktorých sa odvíja aj veľkosť lávového kameňa.

Pri menších šperkoch, ktoré majú lávový kamienok menší 8-10 mm, stačia 1-2 kvapky esenciálneho oleja. Ak kvapnete kvapiek viac, potom olej môže stiecť mimo kameň.

Aroma šperk môžete zavrieť a hotovo. Užívajte si vôňu po celý deň podľa potreby.

Ako šperky skladovať

Ak šperk nenosíte, uložte ho do šperkovnice.

Vložte ho do plastového sáčku, bez prístupu vzduchu. Striebro na vzduchu oxiduje, v sáčku vydrží šperk lesklý a čistý oveľa dlhšie.

Ako uchovať čo najdlhšiu životnosť šperkov

Aromatický šperk

Povrchová úprava šperkov sa robí väčšinou technológiou v elektromagnetickej vani. Farbivo sa nalepí na povrch, čo znamená, že časom farba môže zmiznúť. Závisí to od množstva nosenia šperkov, prípadne od starostlivosti o ne.

Ak chcete aby vám šperky vydržali čo najdlhšie bez poškodia a zmeny vzhľadu

  • neumývajte sa so šperkami, prípadne neumývajte s nimi riad

  • pri návšteve bazénov a kúpalísk odporúčame šperky odložiť

Vo všeobecnosti platí, aby sa šperky nedostali do kontaktu so saponátmi a chemickými látkami. Návštevou kúpeľov s termálnou vodou s obsahom síry, sa môže povrch vašich šperkov poškodiť.