SODALIT

MATERIÁL: prírodný polodrahokam

VEĽKOSŤ: 8 mm

ÚČINKY:

Sodalit prináša do mysle poriadok a pokoj. Podporuje racionálne myslenie, objektivitu, pravdu a intuíciu. Prináša emočnú rovnováhu a upokojuje záchvaty paniky. Zvyšuje sebaúctu, seba-prijatie a sebadôveru. Je kameňom poznania.

Sodalit vyrovnáva metabolizmus, posilňuje imunitný systém a prekonáva nedostatok vápnika. Bojuje proti poškodeniu žiarením nasávaním elektromagnetického smogu. Sodalit lieči hrdlo, hlasivky, hrtan a pomáha pri zachrípnutí a poruchách trávenia. Ochladzuje horúčky, znižuje krvný tlak a stimuluje vstrebávanie telesných tekutín.

Sodalit môže tiež pomôcť predchádzať nespavosti.

STAROSTLIVOSŤ

Drahé kamene absorbujú negatívnu energiu od vás, ale aj z okolitého prostredia. Preto je dôležité pravidelné čistenie. Viac o tom ako sa o drahé kamene starať, nájdete tu: Čistenie drahých kameňov.

Kameň je krehký, preto aj pri nosení a čistení ho nevystavujte tlaku a nárazom.  Nenechávajte ho dlho namočený vo vode, aby nestratil lesk. Opláchnite ho pod tečúcou vodou a jemne osušte.

NOSENIE

Jeho účinky sa zvyšujú, ak ho budete nosiť po celý deň. 

KOMBINOVANIE S INÝMI KAMEŇMI

Pre šžastie a úspechu kombinujte Sodalit so Zlatým Pieskovcom, Tyrkysom, Jaspisom, Hematitom, Karneolom, Achátom. Lásku podporíte s Ruženínm, Karneolom, Avanturínom, Smaragdom. Duchovný rast v kombinácii s Ametystom, Citrínom, Akvamarínom, Hematitom, Ónyxom.

KAMEŇ ZVEROKRUHU

Strelec

ENERGETICKÉ MIESTA NA TELE

Sodalit ovplyvňuje krčnú čakru a čakru tretieho oka

Minerálna surovina

Sodalit je tektosilikátový minerál, ktorý obsahuje hlinito-kremičitanové látky, ktoré vytvárajú klietky. Je to ľahký, relatívne tvrdý, ale krehký minerál. Je známy pre svoju modrú farbu. Môže sa vyskytovať aj v sivej, žltej, zelenej alebo ružovej farbe.

Sodalit je trochu podobný minerálu Lapis Lazuli, no neobsahuje pyrit.. Jeho modrá farba je skôr kráľovská, ako ultramarínová.