RUŽENÍN

Kremeň ružový NN

MATERIÁL: prírodný polodrahokam

VEĽKOSŤ: 8 mm

ÚČINKY:

Ruženín alebo ružový kremeň je známy ako „kameň lásky“, pretože jeho energia podporuje bezpodmienečnú lásku, radosť a emocionálne uzdravenie. Pomôže vám stať sa láskavými a žiť život podľa vášho srdca.

Tieto nádherné kamene vyžarujú láskyplné vibrácie so silnou energiou, ktorá napomáha zvládať problémy vo vzťahu. Uvoľňuje a odstraňuje hnev a prichádza pokoj a láska na uzdravenie srdca.

STAROSTLIVOSŤ

Drahé kamene absorbujú negatívnu energiu od vás, ale aj z okolitého prostredia. Preto je dôležité pravidelné čistenie. Viac o tom ako sa o drahé kamene starať, nájdete tu: Čistenie drahých kameňov.

Čistiť ho môžete v pohári čistej vody so soľou. Energiu kameňa dobíjajte pri mesačnom svite.

NOSENIE

Jeho účinky sa zvyšujú, ak ho budete nosiť po celý deň. 

KOMBINOVANIE S INÝMI KAMEŇMI

Energia kameňa sa zosilní, ak ho skombinujeme s kameňmi 

KAMEŇ ZVEROKRUHU

Býk, Váhy

ENERGETICKÉ MIESTA NA TELE

Ruženín ovplyvňuje srdcovú čakru

Minerálna surovina

Ružový kremeň je kryštál oxidu kremičitého, je jednou z najbežnejších odrôd kremeňov. Nachádza sa od jemnej ružovej farby až po sýtu ružovo – červenú. Môže byť nepriehľadný až po úplne priesvitný. Ako získava svoju farbu, stále nie je preskúmané. Predpokladalo sa, že je to v dôsledku prímesí iných látok, ako je tou iných minerálov, no posledné výskumy ukazujú, že to tak nie je. Predpokladá sa, že zafarbenie mu dodávajú mikroskopické minerálne vlákna, ktoré sa nachádzajú v celej štruktúre kremeňa.