KUNZIT

MATERIÁL: prírodný polodrahokam

VEĽKOSŤ: 6 mm

ÚČINKY:

Podľa metafyzických vlastností je Kunzit kameňom hlboko spojeným so srdcom a láskou. Spája srdce a myseľ a podporuje medzi nimi rovnováhu. Má upokojujúce účinky a napomáha tíšiť bolesti srdca. Podporuje sebaprijatie, sebalásku a dávanie bezpodmienečnej lásky ku všetkým.

Energia navodzuje pocit pohody a uvoľňuje emočné bariéry. Prečisťuje myseľ a otvára cestu vášho srdca.

Jeho upokojujúce účinky sa často využívajú na navodenie dobrého spánku, v čase stresu a depresie. Prináša vnútorný pokoj, múdrosť a porozumenie.

Môže napomáhať pri problémoch s hrdlom, pľúcami a mozgom.

STAROSTLIVOSŤ

Drahé kamene absorbujú negatívnu energiu od vás, ale aj z okolitého prostredia. Preto je dôležité pravidelné čistenie. Viac o tom ako sa o drahé kamene starať, nájdete tu: Čistenie drahých kameňov.

Kunzit je citlivý na slnečné lúče. Pri dlhodobom vystavení slnečnému svetlu, farba bledne. Kunzit je stredne tvrdý polodrahokam, takže je vhodný do šperkov. Treba ho však chrániť pred silnými nárazmi.

Čistite kameň pod tečúcou mydlovou vodou mäkkou kefkou a následne ho osušte jemnou handričkou.

NOSENIE

Jeho účinky sa zvyšujú, ak ho budete nosiť po celý deň. 

KOMBINOVANIE S INÝMI KAMEŇMI

Kunzit na krásne dopĺňa s Ametystom, Ruženínom, Smaragdom, Aventurínom, Ružovým Rodochrozitom, Morganitom alebo Ružovým Turmalínom.

KAMEŇ ZVEROKRUHU

Kozorožec, Škorpión

ENERGETICKÉ MIESTA NA TELE

Kunzit aktivuje srdcovú čakru a harmonizuje korunnú čakru.

Minerálna surovina

Kunzit je silikátový minerál z pyroxénovej skupiny, zložený z lítia, hliníka a kremičitanu. Farbu získava vďaka Mangánu.

Najčastejšie sa vyskytuje v bledoružovej alebo fialovej farbe. Môže byť aj farebne výraznejší. Jeho zahrievaním alebo ožarovaním sa farba zvyšuje.