JADEIT SIVÝ MATNÝ

MATERIÁL: prírodný polodrahokam

VEĽKOSŤ: 8 mm

MATERIÁL: prírodný farbený polodrahokam

Podľa tradície sa kameň nosil ako amulet na ochranu proti kliatbám. Tigrie oko je kremenný kryštál, ktorý je silným zosilňovačom energie kameňov, s ktorými ich kombinujete.

ÚČINKY:

Tigrie oko napomáha uvoľniť strach, úzkosť a dodáva odvahu, sebavedomie a silu. Energia kameňa blokuje pocity nedostatku a kritiku na vlastné činy, prejaviť svoje túžby a podniknúť kroky potrebné na dosiahnutie svojich cieľov.

Je silným kameňom uzemnenia a pôsobí na koreňovú čakru, čo napomáha lepšiemu sústredeniu a rovnováhe tela a mysle.

Napomáha prekonávať ťažké obdobie, upokojuje, harmonizuje a jeho energia dodáva silu. Vyrovnáva stav mužskej a ženskej energie, čo je prospešné pre emočné uzdravenie.

STAROSTLIVOSŤ

Drahé kamene absorbujú negatívnu energiu od vás, ale aj z okolitého prostredia. Preto je dôležité pravidelné čistenie. Viac o tom ako sa o drahé kamene starať, nájdete tu: Čistenie drahých kameňov.

NOSENIE

Jeho účinky sa zvyšujú, ak ho budete nosiť po celý deň. 

KOMBINOVANIE S INÝMI KAMEŇMI

Energia kameňa sa zosilní, ak ho skombinujeme s kameňmi Amazonit (zlepšia sa vyjednávacie schopnosti), Malachit, Jaspis červený, Turmalín.

KAMEŇ ZVEROKRUHU

Kozorožec, Blíženci

ENERGETICKÉ MIESTA NA TELE

Tigrie oko ovplyvňuje koreňovú, druhú sakrálnu čakru a tretiu čakru solar plexus 

Minerálna surovina

Jadeit je pyroxénový minerál obsahujúci rôzne druhy chemických prímesí, od ktorých je odvodená aj tvrdosť kameňa. Jadeit vzniká v metamorfovaných horninách pri vysokom tlaku a nízkych teplotách. Jadeit je v podstate druh nefritu, je to minerál kremičitanu vápenato-horečnatého.

Farba Jadeitu sa pohybuje od bielej cez svetlo zelenú, môže byť tiež modrozelená, sivá, ružová a iné farby. Farba je ovplyvnená prítomnosťou stopových prvkov chrómu a železa. Môže sa vyskytovať v priesvitnej ale aj nepriehľadnej podobe.