HOWLIT BIELY

MATERIÁL: prírodný polodrahokam

VEĽKOSŤ: 8 mm

ÚČINKY:

Howlit prináša pokoj a čistotu mysle. jeho čierne linky však naznačujú, že myseľ je stále v pohybe. Poskytuje jej energiu na každodennú činnosť, aby mohla pokračovať v dôležitých rozhodnutiach. Energia je užitočná pre študentov, pretože aktivuje túžbu po poznaní a zlepšuje pamäť.

Používa sa pri meditáciách svojou upokojujúcou energiou prehlbuje relaxáciu. Zmierňuje úzkosť, stres, nespavosť a zlú náladu.

STAROSTLIVOSŤ

Drahé kamene absorbujú negatívnu energiu od vás, ale aj z okolitého prostredia. Preto je dôležité pravidelné čistenie. Viac o tom ako sa o drahé kamene starať, nájdete tu: Čistenie drahých kameňov.

Howlit je veľmi mäkký kameň, ktorý sa dá ľahko poškodiť. Je citlivý na chemické čistiace látky a kyslé prostredie, dokonca aj kyslý pot. Na čistenie používajte čistú mydlovú vodu (nenechávajte ho ponorený v mydlovej vode) a potom ho hneď jemne osušte handričkou. Energeticky môžete Howlit nechať nabiť pri mesačnom svite.

NOSENIE

Jeho účinky sa zvyšujú, ak ho budete nosiť v blízkosti svojej aury čo najdlhšie, aj po celý deň.

KOMBINOVANIE S INÝMI KAMEŇMI

Energia kameňa sa zosilní, ak ho skombinujeme s kameňmi Obsidian, Jadeit, Ružový Kremeň, Amazonit, Ametyst, Sodalit. Ak potrebujete zlepšiť situácie súvisiace s hnevom skombinujte Howlit s Ruženínom alebo s Čiernym Obsidiánom. Na zmiernenie stresu je dobrý Amazonit, pri problémoch so spánkom skombinujte s Fialovým Ametystom. Na zvýšenie energie použite Labradorit

KAMEŇ ZVEROKRUHU

Blíženci

ENERGETICKÉ MIESTA NA TELE

Howlit ovplyvňuje korunnú čakru a čakru tretieho oka

Minerálna surovina

Howlit je boritanový minerál, ktorý sa nachádza v usadeninách. Najbežnejšou formou sú nepravidelné tvary, pripomínajúce karfiol. Kryštály majú veľkosť asi 1 centimeter, sú biele s jemnými sivými alebo čiernymi žilkami nepravidelného vzoru. Howlit je nepriehľadný s pod sklovitým leskom. Kryštály sú bezfarebné, biele, hnedé a môžu byť priesvitné alebo priehľadné.

Howlit má pórovitú štruktúru, preto sa dá ľahko zafarbiť, aby napodobnil iné minerály, najmä Tyrkys. Biely Howlit môžete nájsť aj pod názvom “Biely tyrkys”.