APATIT

MATERIÁL: prírodný polodrahokam

VEĽKOSŤ: 8 mm

ÚČINKY:

Apatit prináša upokojenie a jasnosť, čím napomáha a osvetľuje cestu k sebavyjadreniu. Poskytuje nám smer a vedenie, ktoré je dôležité na udržanie rovnováhy medzi nasledovaním našich snov a povinností každodenného života. Prináša nám poznanie, aké je dôležité poznať seba samého, aby sme sa mohli otvoriť pôsobeniu vesmírnej energie a prehĺbiť naše zameranie a duchovné vedomie.

Stimuluje intelekt k rozširovaniu vedomostí a pravdy.

Je hlboko duchovným a očistným kameňom na auru, jeho frekvencia vibrácií je na úrovni spojenej s psychickým vnímaním.

Je kameňom krčnej čakry a pomáha v komunikácii. Pri naladení sa na čakru tretieho oka, energia kameňa zlepšuje koncentráciu a pamäťové schopnosti, čo je výhodné v čase štúdia.

STAROSTLIVOSŤ

Drahé kamene absorbujú negatívnu energiu od vás, ale aj z okolitého prostredia. Preto je dôležité pravidelné čistenie. Viac o tom ako sa o drahé kamene starať, nájdete tu: Čistenie drahých kameňov.

Očistite Apatit od nahromadenej negatívnej energie, aby ste mohli jeho účinky využívať naplno. Pod prúdom tečúcej vody, pôsobením šalvie alebo kadidla sa negatívna energia kameňa odstráni.

Apatit je relatívne mäkký a krehký kameň. Je citlivý na kyseliny, zmeny tepla a nárazy.

NOSENIE

Jeho účinky sa zvyšujú, ak ho budete nosiť po celý deň. 

KOMBINOVANIE S INÝMI KAMEŇMI

Energia kameňa sa zosilní, ak ho skombinujeme s kameňmi Čierny Ónyx, kedy zabraňuje negatívnemu psychickému útoku. V kombinácii s ružovým kremeňom (Ruženínom) zvyšuje vibrácie lásky a posilní vašu schopnosť milovať bezpodmienečne. S akvamarínom dodáva silu potrebnú na zmeny vo vašom živote.

KAMEŇ ZVEROKRUHU

Kozorožec, Blíženci, Ryby

ENERGETICKÉ MIESTA NA TELE

Apatit ovplyvňuje krčnú čakru a čakru tretieho oka

Minerálna surovina

Apatit vzniká kryštalizáciou z magmy a nahromadených zvyškov organických látok, tzv. fosforitu. Je to najrozšírenejší fosfát v zemskej kôre a vzniká vo veľmi širokých podmienkach od magmatickej činnosti až po sedimentáciu. Nachádza sa v žulách a gabre.

Apatit vzniká v kryštáloch alebo v celistvej, či zrnitej forme. Obvykle má zelenú farbu, no môže sa nachádzať aj v bielej, žltej, modrastej, červenkastej, hnedej alebo sivej. Môže byť aj bezfarebný. Je to priehľadný až priesvitný minerál so skleným leskom. Apatit vzniká vo vyvretých alebo metamorfovaných horninách.