AKVAMARÍN

Akvamarín modrý

MATERIÁL: prírodný polodrahokam

VEĽKOSŤ: 8 mm

ÚČINKY:

Posilňuje odvahu, zlepšuje komunikáciu a zvyšuje odolnosť zvládať zármutok.

Akvamarínové kamene podporujú pozitívne zmeny vo vašom živote tým, že ich energia napomáha uvoľňovať hnev a stres, ktorý môže byť sprievodcom smútku a pocitu „Prečo ja!“. Povzbudzujú vás, aby ste zmeny vo svojom živote prijali a dodajú vám odvahu pokračovať. Zbavujú vás starých emocionálnych problémov, ktoré vám bránia posunúť sa v živote ďalej.

Akvamarín je symbolom šťastia a ochrancu. Je to obľúbený kameň námorníkov, ktorý ho nosili ako ochranný amulet pre šťastie.

Názov akvamarín je odvodený z latinčiny, čo znamená „Morská voda“. Slovo „aqua“ znamená voda, z toho môžeme vychádzať, že vibrácie kameňa pôsobia na vodné prvky, takže vám napomáha lepšie zvládať emócie.

Energia kameňa na vás výrazne vplýva hlavne počas meditácie, kedy ste uvoľnení a relaxujete. Vaše myšlienky vibrácie kameňa neblokujú, ale prijímajú. Účinky môžete zvýšiť, ak budete myslieť na to, čo by vám kameň mohol pomôcť zlepšiť.

STAROSTLIVOSŤ

Drahé kamene absorbujú negatívnu energiu od vás, ale aj z okolitého prostredia. Preto je dôležité pravidelné čistenie. Viac o tom ako sa o drahé kamene starať, nájdete tu: Čistenie drahých kameňov.

Akvamarín môžeme čistiť pod prúdom teplej vody. Nemá rád priame slnečné svetlo, pretože na ňom stráca svoju farbu. Vysušiť ho môžeme na dennom svetle, mimo slnečných lúčov. Energiu môžeme dobíjať aj pomocou kryštálu, v čistej vode.

NOSENIE

Jeho účinky sa zvyšujú, ak ho budete nosiť v blízkosti svojej aury čo najdlhšie, aj po celý deň.

KOMBINOVANIE S INÝMI KAMEŇMI

Energia akvamarínu sa zosilní, ak ho skombinujeme s kameňmi ruženín, kryštál, jadeit, alebo tyrkys. Zlepšite komunikáciu v kombinácii s modrými kameňmi amazonit, sodalit alebo modrý achát.

KAMEŇ ZVEROKRUHU

Vodnár, Blíženci, Ryby, Váhy

ENERGETICKÉ MIESTA NA TELE

Akvamarín ovplyvňuje srdcovú a krčnú čakru. Emocionálne liečenie môžeme zvýšiť hlavne nosením kameňa v oblasti srdcovej čakry (náhrdelník).

Minerálna surovina

Akvamarín je odroda berylu (patrí tam aj smaragd, morganit). Svoju farbu získava prímesou železa. Rozsah odtieňov môže byť od modrozelenej až po tmavo modrú, veľmi svetlú až stredne tmavú.

Niektoré akvamaríny môžu byť upravované vysokou teplotou, aby vynikla ich krásna modrá farba. Vysoká teplota odstráni nežiadúce nečistoty, ktoré vrhajú zelenkavé a žlté odtiene. Väčšina akvamarínom sa neupravuje, pretože majú svoju typickú modrú farbu.