ACHÁT ZVETRANÝ ZELENÝ MATNÝ

MATERIÁL: prírodný farbený polodrahokam

VEĽKOSŤ: 8 mm

ÚČINKY:

Achát je jeden z najväčších kameňov, ktorý napomáha dosiahnuť harmonizáciu a zvýšenie intelektuálnej a fyzickej energie. Jeho vibrácie sú na nižšej frekvencii, no napriek tomu posilňuje a stabilizuje energiu.

Jeho upokojujúca energia napomáha vyrovnať sa so stresom, prekonať depresiu a podporovať pozitívne myšlienky. Pokojná myseľ dokáže oveľa lepšie spracovať myšlienky a nachádzať riešenia konkrétneho problému.

Tradične sa tento kameň používal ako amulet šťastia a hojnosti.

STAROSTLIVOSŤ

Drahé kamene absorbujú negatívnu energiu od vás, ale aj z okolitého prostredia. Preto je dôležité pravidelné čistenie. Viac o tom ako sa o drahé kamene starať, nájdete tu: Čistenie drahých kameňov.

NOSENIE

Jeho účinky sa zvyšujú, ak ho budete nosiť v blízkosti svojej aury čo najdlhšie, aj po celý deň.

KOMBINOVANIE S INÝMI KAMEŇMI

Energia Achátu sa zosilní, ak ho skombinujeme s kameňmi Čierny Ónyx, Nefrit, Červený Jaspis.

KAMEŇ ZVEROKRUHU

Kozorožec, Býk, Blíženci, Panna

ENERGETICKÉ MIESTA NA TELE

Achát ovplyvňuje srdcovú čakru

Minerálna surovina

Achát je odroda pruhovaného chalcedónu, ktorý patrí do odrody kremeňa. Achát vzniká, keď sa v sopečnej láve tvoria bubliny plynu. Tieto bubliny ochladzovaním tvrdnú a vytvárajú uzliny v hornine, ktoré sa ukladajú do vrstiev a dávajú achátu najrozmanitejšie farby. Môže byť biely, modrý, červený, zelený, hnedý, priehľadný, neprehľadný, lesklý alebo matný.

Achát je extrémne tvrdý polodrahokam, ktorá vyžaduje rezanie kameňa diamantovými pílami. Je vyleštený, aby sa odstránili všetky nedokonalosti a potom zafarbený, aby sa zvýraznili prekrásne prírodné pruhy vo vnútri.