ACHÁT FIALOVÝ

Achát fialový N

MATERIÁL: prírodný polodrahokam

VEĽKOSŤ: 8 mm

Achát je jeden z najväčších kameňov, ktorý napomáha dosiahnuť harmonizáciu a zvýšenie intelektuálnej a fyzickej energie. Posilňuje energiu, sebavedomie a zabezpečuje rovnováhu.

Harmonizuje Jin Jang, upokojuje a prináša veľkú silu. Zlepšuje mentálne funkcie a podporuje sebavedomie. Fialový Achát nás spája so spomienkami a napomáha prekonávaniu negativity a horkosti v srdci.

Jeho upokojujúca energia napomáha vyrovnať sa so stresom, prekonať depresiu a podporovať pozitívne myšlienky. Pokojná myseľ dokáže oveľa lepšie spracovať myšlienky a nachádzať riešenia konkrétneho problému.

Achát bol vždy považovaný za záhadný kameň a používal sa na vykonávanie liečivých a ochranných rituálov. Tradične sa tento kameň používal ako silný talizman na odstraňovanie negatívnej energie a katastrof. jeho ochranné vlastnosti môžeme využívať v čase spánku, k lepšiemu oddychu.

STAROSTLIVOSŤ

Drahé kamene absorbujú negatívnu energiu od vás, ale aj z okolitého prostredia. Preto je dôležité pravidelné čistenie. Viac o tom ako sa o drahé kamene starať, nájdete tu: Čistenie drahých kameňov.

Achát môžete opláchnuť pod prúdom čistej vody na niekoľko sekúnd alebo vložiť do pohára s čistou vodou , najlepšie s kremeňom na 24 hodín.

NOSENIE

Jeho účinky sa zvyšujú, ak ho budete nosiť v blízkosti svojej aury čo najdlhšie, aj po celý deň.

KOMBINOVANIE S INÝMI KAMEŇMI

Energia Achátu sa zosilní, ak ho skombinujeme s kameňmi Čierny Ónyx, Nefrit, Červený Jaspis.

KAMEŇ ZVEROKRUHU

Lev, Strelec, Baran

ENERGETICKÉ MIESTA NA TELE

Fialový Achát ovplyvňuje 6 čakru tretieho oka

Minerálna surovina

Achát je odroda pruhovaného chalcedónu, ktorý patrí do odrody kremeňa. Achát vzniká, keď sa v sopečnej láve tvoria bubliny plynu. Tieto bubliny ochladzovaním tvrdnú a vytvárajú uzliny v hornine, ktoré sa ukladajú do vrstiev a dávajú achátu najrozmanitejšie farby. Môže byť biely, modrý, červený, zelený, hnedý, priehľadný, neprehľadný, lesklý alebo matný.

Fialový achát obsahuje mikroskopické kryštály kremeňa, ktoré sú umiestnené do vrstiev bielej a fialovej. Fialová farba závisí od oblasti, v ktorej sa hornina nachádza. Môže sa vyskytovať vo veľkosti od niekoľko milimetrov až do niekoľkých metrov. Je to veľmi tvrdá hornina, odolná aj voči mnohým chemikáliám.