ÓNYX ČIERNY LESKLÝ

MATERIÁL: prírodný polodrahokam

VEĽKOSŤ: 8 mm

Ónyx je kameň s bohatou históriou, je veľmi žiadaný pre svoje rôznorodé pozitívne energetické vibrácie. Ónyx duševne dokonale stelesňuje toto príslovie: „Život je ako bumerang. To čo vyšleš, to získaš“. Je to kameň planéty Saturn, ktorá podlieha univerzálnemu zákonu príčiny a následku. Každá myšlienka, slovo alebo konanie uvedie do pohybu a vyšle energiu, ktorá sa časom zhmotní v našej realite. Dávajte pozor na svoje myšlienky (dobré, zlé), pretože energia, ktorú vyšlete, tú dostanete späť. To je koncept karmy.

Podľa tradícií sa ónyx nosil na krku, aby potláčal sexuálnu túžbu.

ÚČINKY:

Energia Ónyxu dáva silu, vytrvalosť a výdrž. Poskytuje sebavedomie a podporuje vnútorný pokoj, čím vyháňa smútok a zlepšuje logické a rozumné rozhodovanie pre správnu vec. Čierna farba má upokojujúce vlastnosti a napomáha bojovať za seba a zvíťaziť voči súperom.

Sila Ónyxu prebúdza intuíciu, psychické schopnosti a napomáha dosahovať požadované výsledky a úspech.

STAROSTLIVOSŤ

Drahé kamene absorbujú negatívnu energiu od vás, ale aj z okolitého prostredia. Preto je dôležité pravidelné čistenie. Viac o tom ako sa o drahé kamene starať, nájdete tu: Čistenie drahých kameňov.

Ónyx čistíme pod prúdom vlažnej vody a nabíjame na priamom slnku.

NOSENIE

Jeho účinky sa zvyšujú, ak ho budete nosiť v blízkosti svojej aury čo najdlhšie, aj po celý deň.

KAMEŇ ZVEROKRUHU

Blíženci, Lev

ENERGETICKÉ MIESTA NA TELE

Ónyx ovplyvňuje koreňovú čakru.

KOMBINÁCIA S INÝMI KAMEŇMI

Ónyx dobre spolupracuje s kameňmi Lapis Lazuli, kedy rozvíja sebavedomie, s kombinácii s Tigrím okom a Hematitom zvíťazíte nad svojimi súpermi alebo problémami, do ktorých sa pustíte.

Minerálna surovina

Ónyx je nepriehľadný tmavý minerál, patriaci do rodiny chalcedónov. Je to vlastne mikrokryštalický kremeň, no je na pohľad hladký.

Kvôli svojim vrstvám dostal meno ónyx, čo znamená “necht”. Jednotlivé vrstvy ukazujú geologickú činnosť. Vznikali v čase, keď sa podzemné horúce sopečné vody, obsahujúce kremičitany, ukladali do vrstiev. Vzniká v dutinách hornín rôznych typov, najmä v lávach. Obsahuje železo a mangán, ktoré mu dávajú typickú čiernu farbu.