ACHÁT ČERVENÝ

Achát červený N

MATERIÁL: prírodný polodrahokam

VEĽKOSŤ: 8 mm

ÚČINKY:

Achát je považovaný za kameň životnej sily a energie. Stimuluje vaše konanie pri dosahovaní snov a túžob. Energia kameňa podporuje kreativitu, vedomosti a poznatky. Pri ťažkej a tvrdej práci udržiava energetickú hladinu na vysokej úrovni.

Červený Achát symbolizuje pokoj a mier. Eliminuje negatívne a zlé energie vo vašom živote, zvyšuje šťastie a posilňuje osobné vzťahy.

Energia kameňa stimuluje všetky systémy v tele. Svojimi čistiacimi účinkami zlepšuje funkcie vylučovacích a filtračných orgánov a udržuje stabilitu tekutín v tele.

STAROSTLIVOSŤ

Drahé kamene absorbujú negatívnu energiu od vás, ale aj z okolitého prostredia. Preto je dôležité pravidelné čistenie. Viac o tom ako sa o drahé kamene starať, nájdete tu: Čistenie drahých kameňov.

Červený Achát by sa mal pravidelne čistiť, aspoň 1 krát do mesiaca, aj častejšie, ak ho nosíte pravidelne. vložte ho na pár minút pod tečúcu vodu a potom jemne osušte.

Ak ho priložíte k Hematitu, odstránia sa jeho negatívne a škodlivé vibrácie.

NOSENIE

Jeho účinky sa zvyšujú, ak ho budete nosiť po celý deň. 

KOMBINOVANIE S INÝMI KAMEŇMI

Ak chcete energiu Achátu zosilniť v oblasti bohatstva, skombinujte ho s kameňmi Avanturín, Citrín, Obsidián, Tyrkys, Topáz, Malachit, Mesačný kameň, Machový Achát.

Ak sa nachádzate v stresovom období a hektickom období a chcete energiu Achátu zosilniť, skombinujte ho s kameňmi Malachit, Howlit, Kunzit, Modrý Turmalín, Akvamarín, Selelenit

Pre zlepšenie partnerských a milostných vzťahov ho skombinujte s Rodochrozit, Jantár, Rubín, Smaragd, Kunzit, Selenit, Mesačný kameň, Turmalín, Ružový kremeň.

KAMEŇ ZVEROKRUHU

Kozorožec

ENERGETICKÉ MIESTA NA TELE

Červený Achát ovplyvňuje Koreňovú čakru

Minerálna surovina

Achát je odroda pruhovaného chalcedónu, ktorý patrí do odrody kremeňa. Achát vzniká, keď sa v sopečnej láve tvoria bubliny plynu. Tieto bubliny ochladzovaním tvrdnú a vytvárajú uzliny v hornine, ktoré sa ukladajú do vrstiev a  kombinácií so železom, mangánom alebo chrómom, dávajú achátu najrozmanitejšie farby. Môže byť biely, modrý, červený, zelený, hnedý, priehľadný, neprehľadný, lesklý alebo matný.